DVADESET JEDAN

Ove godine,dvadeset i jedan danživeću sam.Nikome ništa neću da dam.Sam, u sebia i inače gde bi.Daću sebi sve,a drugima sebe.

VOLIM TE

Kapljice srećesada su većei donose mi mir.Mnogo je bolje;Više volim,više se smejem.Obrazi su mi toplijii ljubav me greje.Sve je to zbog tebe. Ti si zaslužna za moj osmeh.Zbog tebe sambolji čovek.Jednom si reklada me voliš;I ja ti verujem. Kao što moreima reku,svemir planetu;Tako me imaš i ti. Voleo sam te juče,volim te i danas;A sutra..Sutra ću

DOŠLA SI TI

U moru praznih slikai golih zidova,umornih dušai sumornih stihova;Došla si ti. Kao prolećni vetari Sunce u zoru,nežno i tihoda ne čuje niko.Čak ni ja. I tako si blaga,zaista draga.Ljupka, mila,kao u snu vila;Ali ne, ne sanjam. Ako ikada zaspim,probudi me.Jer snove ćemo budnisanjati zajedno.

ODLAZAK

Iskreno, nisam otišao.A nisam ni imao hrabrostida te vidim;tako te čuvam od sebe. Lepi trenuci su prošli.Sada su došli oni manje lepi;oni od kojih svako strepi.Trenuci u kojima istina povređuje.Ne zato što istina boli,već zato što nije izgovorena. Sada ti moram reći sve.Moraš da znaš da ja nisam princ iz bajke,iako si ti dobra vila.Moraš da

SVITANJE

Mračna je noć; a dodir vašmi sada jako nedostaje.U ovoj noći mi ništa osim suzane preostaje.Nebeske kiše iz očiju sjajnihne prestaju da padaju;dok u tišini jecaj više nije stran. Samo jedan dodir sa nebaučinio bi čuda,ali zvezda večeras nema.Uz njih sam potpuno siguran;One su jedina snaga koja ne prolazi,jedina uteha koja uvek dolazi.Jedini sjaj noći

SANJAO SAM TE

Sanjao sam te.Još uvek te sanjam;Prestao sam i da brojim. Budim se zadihan noćima,sa tobom u mislima,a mnogo je prošlo. Premda sam mrzeo to.Mrzeo sam noć u kojoj me posetiš i podsetiš da još si tu;a ipak otišla. Mislim da nikada nećešni sasvim otići.Ne jer ne želiš;ja ne želim. Ti si jedina koju sam ostavio,a koja

PONOVO

Nisam odavno pisao;Nisam imao o čemu ili nisam imao kome.Bio sam srećan. A onda,ponovo sam te ugledao;ponovo osetio, ponovo poljubio.Opet si se nasmejala. Zanesen dodirom tvojim,nepomično stojim;a srce da može, iskočilo bi. Sve je opet i sve je isto.Jedino smo mi potpuno drugačiji.

PRAZNINA

Ja sam ostao isti.Ne menja se kamen tek tako.Godina je malo da bi od stenenastao pesak; Ipak,dovoljno je godina davetar odnese ljubav. Posle ljubavi ostaje samo praznina;a prazninu ispuniće tišina. Čaša će razumeti;“U čašu može svašta da stane.”

KOMPAS

Hiljade ispisanih rečine mogu dočarati osećajkoji me obuzme kada te zagrlim. Neumorno bih te grlioi zauvek ljubio; s tobombih se budio svakog jutra. Ti si moj tajni prolazkroz mrak; svetlostna kraju tunela kad izlaza nema. Ti si kompas koji me vodii ne dopušta mi da se izgubim.Ti si kompas moje ljubavi,moje sreće i mog sna.

SUSRET

Obraduj me kad te sretnem; Ja se ne radujem tako često,a srećem te još ređe.Ipak mi kolena klecajui srce snažno kuca kada mi priđeš. Nekada jedan trenutakmože zameniti sve izgubljene godine;A te godine zapravo ništa i ne promene.

Scroll to Top