2. Escape room
Hajde da pokušam da ovo posmatram kao eskejp rum, da probam da nađem ključ. Gde prvo pogledati? U ormar? Ispod kreveta? U fioke – mada bi tu bilo previše očigledno.
Prvo je pregledala baldahin i dušek, nije našla ništa ali je nastavila dalje. Ispod kreveta našla je crne papuče.
Tako slične mojim – pomislila je pa okrenula tepih.
Ponovo nije našla ono što je tražila, ali nije gubila strpljenje. Mesečina je osvetljavala celu prostoriju a Viktorija se uvek dobro snalazila u mraku.
Na red za pretragu došao je veliki ormar. Šokirala se kad ga je otvorila i ugledala svoju odeću, uredno složenu i spakovanu.
Ni ja je nikad nisam ovako lepo spakovala. I šta će moje stvari ovde?
Kad se malo pribrala, pretresla je fioke gde je pronašla svoju kozmetiku, skranči gumice, šminku, beležnice i knjige.
Ključa nigde – izgubila je svaku nadu i briznula u plač.






Prelepa priča.
Nije me uplašila priča, kao što si stavila u napomeni, ne volim ni ja nasilje, ali ima romantičnih delova, i to mi se dopalo. Samo nastavi da pišeš.
Hvala ti 🫶