5. Ja ću da ti čuvam tajnu
Viktorija se probudila i ubrzo shvatila da događaji od prethodnog dana nisu bili san. Ovaj put soba je bila otključana i devojka je krenula u istraživanje. Čula je tihu muziku sa tavana i radoznalo se zaputila tamo.
Ušla je tiho, poput lopova i zastala ugledavši Luku kako predano slika. Sela je na jednu udobnu fotelju i pažljivo ga posmatrala. Bio je potpuno zaokupljen i nije shvatio da ga devojka gleda.
Pažnju sa umetnika prebacila je na papire koji su bili nespretno složeni na stočiću. Uzela ih je i počela da ih slaže ali i razgleda. Kad je došla do jednog papira, prebledela je.
Podigla je taj papir i šokirano upitala: Luka, šta je ovo?
On se uplašeno trgao, okrenuvši se ka devojci koju je voleo.
-Šta si videla? O čemu se radi ljubavi? – nežno joj je prišao.
-Zašto imaš zabranu prilaska?
-Ne brini, to je isteklo. Hana se udala i to je završena priča.
-Nisam prva kojom si bio opsednut zar ne? Napravila ti je problem a ti si je ubio.
-Šta? Nisam ja ubio nikoga!
-Zašto je ovo mesto onda puno krvi?
-Ovo nije krv, ludice, ovo je boja!
-Ali na prethodnim nije bilo crvene.
-Zato što mi je sad faza u kojoj kombinujem crvenu i crnu. Pogledaj.
Doneo joj je tri završene slike na kojima je dominirala kombinacija crvene i crne.
-Ova je najbolja – pokazala je rukom ka drugoj slici.
-Slažem se. I meni se ona najviše sviđa. Da li si sad zadovoljna?
-Nisam.
-Pa šta sad nije u redu? – nestrpljivo ju je upitao što je rasplakalo Viktoriju.
-Ti me u stvari nimalo ne voliš.
-Hej, smiri se. Vidi, da te ne volim ne bih te naslikao. Dođi, pokazaću ti.
Uzeo ju je za ruku i poveo ka drugom kraju kuće. U dnevnoj sobi, iznad kamina bila je zakačena Vila na mesečini.
Viktorija je opčinjeno zurila u svoj lik u zlatnom ramu.
-To sam ja?
-Da mila, to si ti. Ali to nije sve.
Poveo ju je u svoju sobu. U srebrnom ramu stajala je Ljubav na mesečini.
-A to smo mi?
-Da, ovo smo mi.
-Volim te Luka. Zbog tebe bih promenila ceo svoj život.
-Ne moraš ništa da menjaš. Samo prezime.
♥️
Kad se probudila kasnije tog dana, zatekla ga je u ateljeu, slikao je samo u donjem vešu. Ovaj put je slika bila lepa, nije je uplašila, već ju je obradovala.
Prišla mu je i zagrlila ga sa leđa pa ga poljubila u golo rame.
Okrenuo se ka njoj, nasmejan: I kako ti se čini?
Ovaj put je naslikao sebe kako grli njen trudnički stomačić.
-Lepa je – nasmešila se.
-Želim da postane stvarnost.
-I ja to želim.
Ja sam jedina koja zna za zabranu prilaska. To je razlog zašto ne voli da izlazi – razmišljala je dok je posmatrala sveže završenu sliku.






Prelepa priča.
Nije me uplašila priča, kao što si stavila u napomeni, ne volim ni ja nasilje, ali ima romantičnih delova, i to mi se dopalo. Samo nastavi da pišeš.
Hvala ti 🫶