Rođena pod srećnom zvezdom: Sunovrat

... 3
22.05.2026. | BOOK-priČE

4.Aurorin plan

Nikolaj je posle par dana našao stan i preselio se.

Astor je uginuo i Aurora je bila tužna ali je osetila i olakšanje.

Dragi prijatelju,

Ne ostavljam te u Damjanovim rukama i to mi jedino greje dušu. Volim te, nedostajaćeš mi i pozdravi sve moje krznene prijatelje koje sam i koje ću uvek voleti  – napisala je u svoj dnevnik koji je sakrila od  muža.

Razmišljala je da kaže deci, ali je odlučila da ćuti da je ne bi otkucali.

Dok je Damjan bio na poslu, ona je u njegovoj kućnoj kancelariji pronašla svoj pasoš i novac. Išla je Nikolajevim autom jer je Damjan svoje automobile mogao da prati.

-Čuvaj se – brat i sestra su rekli u isto vreme.

💜

Miris slobode – pomislila je osmehujući se dok je izlazila sa beogradskog aerodroma.

Damjan je sedeo u svojoj kancelariji kad ga je pozvao prijatelj: Mala je stigla.

-Prati je i izveštavaj me.

Meni si mislila da pobegneš. E pa, Aurora, napravila si veliku grešku…

Kad je konačno stigla u svoju kuću, nije stala dok nije sve sredila. Kad je sve ponovo izgledalo kao da se život vratio u dom, legla je iscrpljena ali i srećna. 

Dok je Aurora bezbrižno spavala, Nikolaj je bio na ribanju kod zeta.

-Hajde, ne moraš da kriješ i da je pokrivaš. Znam da si je ti odvezao na aerodrom.

-Sve pratiš jel? Pa zašto pokušavaš da je kontrolišeš?

-Zato što pokušava da pobegne. Brat si joj, zašto to radi?

-Jer ne podnosi kontrolu, naređivanje i ljubomorne ispade. To valjda znaš.

-Da li ti delujem kao neko ko bi je povredio?

-Udario si je.

-Pre koliko, 16 godina? Daj bre, nisam je ubio.

-Ali to je moja sestra.

-Isti ste vas dvoje. Vidi, neću povrediti ni tebe ni nju. Ali moraš da mi kažeš gde je otišla.

-Kući.

-Drugi deo pisma. Misliš da ste uspeli od mene to da sakrijete?

-Šta ćeš joj uraditi?

-Vratiću je nazad. Ne brini, ne bih nikad povredio majku moje dece. Ali da ti nije palo na pamet da joj javljaš.

-Ona zna da ćeš je naći.

-Naravno da zna, to sam je već naučio. I pre je pokušavala ali sam uvek uspevao da je vratim pre aerodroma. A vratiću je i sad. Ne samo zato što je trudna nego i zato što je volim. Sutra u ovo vreme, biću sa svojom ženom.

💜

Jutro u njenoj kući joj je lepo proteklo, ali ostatak dana doneo je neočekivan poziv.

-Kaži Natali.

-Aurora, gde si ti?

-U Srbiji, kod kuće.

-Damjan te traži. Saznala sam da će doći sa svojim ljudima da te vrati. Molim te pazi se.

-Hoću draga moja, hvala ti. I ti se čuvaj.

Sad je vreme da se pobegne u kolibu. Ali prvo da se prebace najvažnije stvari.

Rešila je da u kolibu ode sutra, pa je tako legla u svoj krevet i zaspala.

U neko doba noći, čula je galamu u dvorištu. Damjan je naredio svojim ljudima da je izvuku napolje.

Tiho se izvukla iz kreveta, zgrabila svoj telefon i pobegla tajnim stepeništem, pre nego što je njen muž sa svojim ljudima provalio unutra.

-Šefe, našli smo ovo.

Ispod tepiha se nalazila pregrada koju je Damjan lako sklonio i otkrio tajni prolaz.

-Odavde ću sam, nek mi ostane auto. Ja ću je vratiti.

Kretao se poput lopova i tako došao do spavaće sobe. Zastao je na vratima i posmatrao je kako spava. 

-Šta si mislila da te neću naći? – prosiktao je poput zmije u mraku.

-Samo nemoj da me povrediš – bila je sanjiva i uplašena.

-Dobila si opkladu, dokazala da možeš da pobegneš, a sad je vreme da se vratiš kući.

-Pod uslovom da češće dolazimo ovde.

-Dobro. I dopada mi se kako si ovo sredila.

Pogledala ga je i privukla bliže sebi: Hajde da vodimo ljubav.

-Molim? – bio je začuđen i zabrinut jer je bila trudna.

-As kanoume agapi.

💜

Za Grčku su se vratili tek sledećeg dana.

-Da li si dobro? – nežno ju je upitao.

-Zbog mučnine ili zbog sinoć?

-Zbog oba.

-Mučnine su prošle a sinoć mi je baš bilo lepo.

Dovezli su se kući dok je Aurora spavala. Odneo ju je u krevet.

-Spavaj ovde sa mnom – sanjivo mu je šapnula.

-Neću da ti oduzimam mesta.

-Hajde.

-Sad sam ti kao igračka. Žao mi je zbog Astora.

-Izdržao je dobre godine sa nama ludacima. Hajde da spavamo sada – zagrlila ga je i zaspala.

Preporučeno

guest
3 Komentara
zeljana
30 dana pre

Lepo pišeš, to sam ti uvek govorila. Da li ima nastavak ove priče…?

zeljana
25 dana pre
Odgovor za  Vuka

Hvala tebi na lepim pričama. Sada ću da pročitam. Ljubim te!

Scroll to Top