4.Aurorin plan
Nikolaj je posle par dana našao stan i preselio se.
Astor je uginuo i Aurora je bila tužna ali je osetila i olakšanje.
Dragi prijatelju,
Ne ostavljam te u Damjanovim rukama i to mi jedino greje dušu. Volim te, nedostajaćeš mi i pozdravi sve moje krznene prijatelje koje sam i koje ću uvek voleti – napisala je u svoj dnevnik koji je sakrila od muža.
Razmišljala je da kaže deci, ali je odlučila da ćuti da je ne bi otkucali.
Dok je Damjan bio na poslu, ona je u njegovoj kućnoj kancelariji pronašla svoj pasoš i novac. Išla je Nikolajevim autom jer je Damjan svoje automobile mogao da prati.
-Čuvaj se – brat i sestra su rekli u isto vreme.
💜
Miris slobode – pomislila je osmehujući se dok je izlazila sa beogradskog aerodroma.
Damjan je sedeo u svojoj kancelariji kad ga je pozvao prijatelj: Mala je stigla.
-Prati je i izveštavaj me.
Meni si mislila da pobegneš. E pa, Aurora, napravila si veliku grešku…
Kad je konačno stigla u svoju kuću, nije stala dok nije sve sredila. Kad je sve ponovo izgledalo kao da se život vratio u dom, legla je iscrpljena ali i srećna.
Dok je Aurora bezbrižno spavala, Nikolaj je bio na ribanju kod zeta.
-Hajde, ne moraš da kriješ i da je pokrivaš. Znam da si je ti odvezao na aerodrom.
-Sve pratiš jel? Pa zašto pokušavaš da je kontrolišeš?
-Zato što pokušava da pobegne. Brat si joj, zašto to radi?
-Jer ne podnosi kontrolu, naređivanje i ljubomorne ispade. To valjda znaš.
-Da li ti delujem kao neko ko bi je povredio?
-Udario si je.
-Pre koliko, 16 godina? Daj bre, nisam je ubio.
-Ali to je moja sestra.
-Isti ste vas dvoje. Vidi, neću povrediti ni tebe ni nju. Ali moraš da mi kažeš gde je otišla.
-Kući.
-Drugi deo pisma. Misliš da ste uspeli od mene to da sakrijete?
-Šta ćeš joj uraditi?
-Vratiću je nazad. Ne brini, ne bih nikad povredio majku moje dece. Ali da ti nije palo na pamet da joj javljaš.
-Ona zna da ćeš je naći.
-Naravno da zna, to sam je već naučio. I pre je pokušavala ali sam uvek uspevao da je vratim pre aerodroma. A vratiću je i sad. Ne samo zato što je trudna nego i zato što je volim. Sutra u ovo vreme, biću sa svojom ženom.
💜
Jutro u njenoj kući joj je lepo proteklo, ali ostatak dana doneo je neočekivan poziv.
-Kaži Natali.
-Aurora, gde si ti?
-U Srbiji, kod kuće.
-Damjan te traži. Saznala sam da će doći sa svojim ljudima da te vrati. Molim te pazi se.
-Hoću draga moja, hvala ti. I ti se čuvaj.
Sad je vreme da se pobegne u kolibu. Ali prvo da se prebace najvažnije stvari.
Rešila je da u kolibu ode sutra, pa je tako legla u svoj krevet i zaspala.
U neko doba noći, čula je galamu u dvorištu. Damjan je naredio svojim ljudima da je izvuku napolje.
Tiho se izvukla iz kreveta, zgrabila svoj telefon i pobegla tajnim stepeništem, pre nego što je njen muž sa svojim ljudima provalio unutra.
-Šefe, našli smo ovo.
Ispod tepiha se nalazila pregrada koju je Damjan lako sklonio i otkrio tajni prolaz.
-Odavde ću sam, nek mi ostane auto. Ja ću je vratiti.
Kretao se poput lopova i tako došao do spavaće sobe. Zastao je na vratima i posmatrao je kako spava.
-Šta si mislila da te neću naći? – prosiktao je poput zmije u mraku.
-Samo nemoj da me povrediš – bila je sanjiva i uplašena.
-Dobila si opkladu, dokazala da možeš da pobegneš, a sad je vreme da se vratiš kući.
-Pod uslovom da češće dolazimo ovde.
-Dobro. I dopada mi se kako si ovo sredila.
Pogledala ga je i privukla bliže sebi: Hajde da vodimo ljubav.
-Molim? – bio je začuđen i zabrinut jer je bila trudna.
-As kanoume agapi.
💜
Za Grčku su se vratili tek sledećeg dana.
-Da li si dobro? – nežno ju je upitao.
-Zbog mučnine ili zbog sinoć?
-Zbog oba.
-Mučnine su prošle a sinoć mi je baš bilo lepo.
Dovezli su se kući dok je Aurora spavala. Odneo ju je u krevet.
-Spavaj ovde sa mnom – sanjivo mu je šapnula.
-Neću da ti oduzimam mesta.
-Hajde.
-Sad sam ti kao igračka. Žao mi je zbog Astora.
-Izdržao je dobre godine sa nama ludacima. Hajde da spavamo sada – zagrlila ga je i zaspala.






Lepo pišeš, to sam ti uvek govorila. Da li ima nastavak ove priče…?
Hvala ti draga moja, tvoja podrška mi puno znači 🫶
Nastavak je upravo objavljen 🫶
Hvala tebi na lepim pričama. Sada ću da pročitam. Ljubim te!